Promocje
Tablica manipulacyjna Dżungla 40 x 60cm
Tablica manipulacyjna Dżungla 40 x 60cm
259,00 zł 206,90 zł
szt.
Body niemowlęce - wróbelek
Body niemowlęce - wróbelek
45,90 zł 31,90 zł
Body niemowlęce - foczka
Body niemowlęce - foczka
45,90 zł 31,90 zł
Śliniak - wróbel
Śliniak - wróbel
23,90 zł 16,90 zł
szt.
Kolekcja ,,Bielska Wyprawka"
Śliniak - Bielsko-Biała
Śliniak - Bielsko-Biała
23,90 zł 16,90 zł
szt.
Body niemowlęce - Bielsko-Biała
Body niemowlęce - Bielsko-Biała
45,90 zł 31,90 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pobudzaj dziecko do rozwoju

W pierwszych miesiącach życia dziecka najciekawszą dla niego atrakcją jest poznawanie rodziców i innych bliskich osób, przyglądanie się im, dotykanie poszczególnych części twarzy, odkrywanie zupełnie nieznanych sobie obszarów. Wraz z narodzinami niemowlak rozpoczyna wielką i fascynującą lekcję poznania świata. Do roli rodziców należy wspieranie dziecka w tej niezwykłej podróży, odkrywanie przed nim kolejnych rzeczy i rozbudzanie jego ciekawości.

Zabawki dopasowane do dziecka

Jako rodzice najczęściej wybieramy pierwsze zabawki dla dzieci zgodnie z własnymi upodobaniami, nie zastanawiając się nad ich funkcją w rozwoju niemowlęcia. Dlatego bardzo często nad łóżeczka maluszków trafiają kolorowe karuzele, grające maskotki, czy ruchome elementy, które do tego świecą. Jednak niemowlak tego wszystkiego po prostu nie widzi, dodatkowo zbyt wiele bodźców może irytować dopiero tworzący się układ nerwowy malucha, który nie może się jeszcze uporać z tym wszystkim. Dlatego świadomi rodzice często decydują się na sensoryczne zabawki dla dzieci. Zabawki typu gryzak, sensoryczna grzechotka, piłka sensoryczna czy kontrastująca książka świetnie sprawdzą zdadzą egzamin jako pierwsze zabawki niemowlaka.

Wiszące ozdoby do pokoju dziecka

Świetnym powodzeniem cieszą się również coraz popularniejsze karuzele zwane mobilami, w których kilka prostych elementów porusza się delikatnie wraz z ruchem powietrza. I to właśnie te proste obrazy zawieszone ok 20-30 cm od oczu maluszka (poniżej linii wzroku, nigdy bezpośrednio nad głową) wprawią go w zachwyt, dziecko będzie wodziło za nimi wzrokiem a nawet próbowało dotknąć! Należy jednak pamiętać, że mobil Montessori nie służy do usypiania dzieci, dlatego właśnie wieszamy go w strefie aktywności malucha i używamy, gdy niemowlę jest wyspane i aktywne.

Zabawki edukacyjne Montessori

Jednym z założeń dotyczącym rozwoju najmłodszych w myśl filozofii Montessori jest nauka poprzez zabawę, bo tylko dzięki temu dzieci zapamiętują najwięcej. Dla nieco starszych dzieci powyżej 1 roku życia stworzyliśmy serię autorskich, drewnianych i ekologicznych zabawek sensorycznych. Nasze zabawki uczą koncentracji i skupienia, wspierają motorykę małą, uczą pierwszych najważniejszych umiejętności: alfabetu, liczeniawiązania sznurówek i wiele innych. W ofercie znajdziecie również wielofunkcyjne zabawki na domowe place zabaw np. bujak Montessori, który wspiera rozwój sprawności najmłodszych i oferuje niesamowitą zabawę. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl