BUJAK DO ZADAŃ SPECJALNYCH. JAK ZABAWA Z BUJAKIEM WPŁYWA NA ROZWÓJ DZIECKA.

Drewniany bujak Montessori to mądra inwestycja w zabawę, która rozwija motorykę małą i dużą i nie tylko. Bujaki świetnie stymulują wszystkie zmysły; zmysł równowagi, przedsionkowy, koordynację ręka-oko, czy czucie głębokie. Poza kreatywną i przyjemną zabawą, bujaki i wszelkie zabawki na biegunach działają na dziecko uspakajająco oraz kojąco.

Co daje zabawa bujakiem Montessori?

  1. Wyciszenie – włóż do bujaka wygodną poduchę, kocyk i pokołysz dziecko, możesz przy okazji poczytać mu wieczorową porą. To świetny sposób na uspokojenie dziecka i przygotowania do pójścia spać. Dodatkowo, kołysanie stymuluje układ przedsionkowy dziecka.
  2. Rozwój motoryki – dziecko wchodząc do bujaka i próbując wprawić do w ruch musi użyć siły własnych mięśni, odpowiednio balansować ciałem i odbijać się. Wszystko to sprawia, że dziecko uczy się koordynacji ruchowej, ale też odpowiedzialnego zachowania i odwagi – pokonując np. strach związany ze wspinaniem lub zjeżdżaniem ze zjeżdżalni.
  3. Rozwój kreatywności. Czy bujak służy wyłącznie do bujania? Otóż nie, może być wykorzystany na wiele sposobów np. posłużyć jako teatrzyk dla ludków, lalek, tor dla samochodzików, łódką na wzburzonym morzu Obracając bujak i nakładając na niego koc lub prześcieradło zrobimy z niego fajną ,,bazę” lub namiot.
  4. Wspieranie równowagi. Łącząc bujak z drabinką, która może posłużyć jako zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa lub równoważnia, zapewniamy dziecku świetną zabawę i stymulację zmysłu przedsionkowego, naukę równowagi i stabilizacji ciała.

Bujak to fantastyczna i wielofunkcyjna zabawka, która może posłużyć również do odpoczynku. Mimo, że nasz bujak jest urządzeniem bezpiecznym, to warto mieć dziecko na oku, zwłaszcza, kiedy korzysta z niego, jak z równoważni, ścianki wspinaczkowej czy zjeżdżalni.