Oferta dla gmin i miast

Czym jest Miejska Wyprawka?

To zestaw użytkowych przedmiotów dla nowonarodzonych dzieci danej gminy lub miasta. Skład Wyprawki zmienia się w zależności od decyzji budżetowej samorządu: czasem jest to niemowlęce body i śliniak, czasem rozbudowany upominek, który zawiera nie tylko dziecięce ubranka, ale także kocyk, książeczkę, informator dla rodziców, maskotkę i wiele innych drobiazgów.

Dlaczego samorządy inwestują w Miejską Wyprawkę?

Wiele samorządów zdecydowało się na ten krok, gdyż chcą uhonorować każdą nowonarodzoną obywatelkę i obywatela, które przychodzą na świat właśnie w tej lokalizacji. To właśnie oni w przyszłości będą rozwijać i troszczyć się o to miasto. Ten miły, drobny gest to także dobry wstęp do budowania polityki prorodzinnej i wizerunku gminy przyjaznej rodzinie.

Dlaczego samorządy inwestują w Miejską Wyprawkę?

Wiele samorządów zdecydowało się na ten krok, gdyż chcą uhonorować każdą nowonarodzoną obywatelkę i obywatela, które przychodzą na świat właśnie w tej lokalizacji. To właśnie oni w przyszłości będą rozwijać i troszczyć się o to miasto. Ten miły, drobny gest to także dobry wstęp do budowania polityki prorodzinnej i wizerunku gminy przyjaznej rodzinie.

Jak możemy pomóc?

Każda gmina to mała ojczyzna dla każdego z nas. Chcemy być częścią tej wspólnoty i coraz częściej szukamy powrotu do korzeni. Dlatego projektujemy personalizowane Miejskie Wyprawki oparte o lokalność i symbole charakterystyczne dla danego miejsca. Pracujemy z polskimi projektantami i projektantkami, tworząc unikatowe wzory dla gmin. Każdy rodzic doceni ten miły, drobny gest od samorządu. Jeśli samorząd zdecyduje się na informatory dla rodziców lub książeczki nawiązujące do historii lub legend miejskich – również służymy pomocą w kompleksowej obsłudze od merytorycznego opracowania, napisania scenariusza, przygotowania autorskich ilustracji, skład oraz druk.

Jak to się może przełożyć na finanse gminy?

Motywacja do meldunku

Wyprawkę otrzymują rodzice zameldowani w danej gminie. To sprawia, że część rodziców chcąc dostać wyprawkę (a często także inne beneifity, np. darmową komunikację miejską dla dzieci, kartę miejską z systemem zniżek do instytucji miejskich itp.) ma dodatkową motywację do meldunku

Wpływ na migrację

Gmina przyjazna rodzinie to często jeden z ważniejszych argumentów dla młodych ludzi planujących założyć rodzinę. Często wolą poświęcić czas na dojazdy do pracy, aby mieszkać w spokojnym, przyjaznym mieście lub gminie, która troszczy się o swoich mieszkańców-małych i dużych. To wielka szansa dla mniejszych miejscowości, które są zlokalizowane w pobliżu dużych ośrodków miejskich.

Długoletnia inwestycja w demografię i dobrostan gminy

Długofalowa, mądra polityka prorodzinna w gminie przekłada się na wzrost dzietności. To z kolei zapobiega wyludnieniu i przyszłym problemom demograficznym.

Jak pracujemy?

Jesteśmy elastyczni i otwarci – chcemy, by Miejskie Wyprawki w każdym mieście były unikatowe i na stałe wpisały się w dobre praktyki samorządu przyjaznego rodzinie!

Wspólnie z samorządem opracowujemy listę charakterystycznych symboli, z których powstanie Miejska Wyprawka
Ustalamy budżet realizacji, dzięki czemu stworzymy wyprawkę dopasowaną do potrzeb i możliwości gminy.
Ustalamy harmonogram prac: projektowych oraz produkcyjnych.
Czas projektowania – projektujemy zarówno identyfikację wizualną całej Wyprawki od poszczególnych wzorów po wygląd opakowania.
Czas produkcyjny – czas szycia odzieży niemowlęcej w polskiej szwalni z wysokogatunkowej, certyfikowanej bawełny, czas nadruków na odzieży, czas druków i innych prac w zależności od zawartości Wyprawki.
Doradzamy w promocji i w procesie komunikacji z mieszkańcami – tworzymy przekazy medialne oraz klarowne instrukcje dla mieszkańców jak otrzymać Wyprawkę.

Poznaj produkty przykładowej wyprawki

Przykładowa zawartość zestwu:

1. Body niemowlęce – szyte w polskiej szwalni z wysokogatunkowej bawełny z certyfikatem OEKO-TEX Standard100

2. Śliniak niemowlęcy – szyty w polskiej szwalni z wysokogatunkowej bawełny z certyfikatem OEKO-TEX Standard100

3. Czapeczka – szyty w polskiej szwalni z wysokogatunkowej bawełny z certyfikatem OEKO-TEX Standard100

4. Chustka – szyty w polskiej szwalni z wysokogatunkowej bawełny z certyfikatem OEKO-TEX Standard100

5. Dekoracyjna metryczka-plakat zawierający datę urodzin, wagę i wzrost noworodka z miejscem do wpisania wszystkich danych przez rodzica.

6. Girlanda dekoracyjna z miejskimi symbolami do pokoju dziecka

7. Sensoryczne karty kontrastowe z miejskimi symbolami

8. Odblask na wózek dziecięcy

9. Naklejka na samochód

10. Lniany plecak-worek